30km Masculin 14-17 ani

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
1293Marton GasparikMaster Ski& Bike Club12:06:59
2397Crisan Dan Mircea RazvanClujul Pedaleaza12:07:49
3365Tantar Mihai12:10:07
4208Fogarassy Botond12:22:50
5392Stupariu Filip Tudor12:25:18

30km Feminin 18-29 ani

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
1324Sandor AndreaNomad Merida Racing Team12:11:20
2299Covaciu Ramonadhs tibiscus team12:12:32
3345Domnita RuxandraClujul Pedaleaza12:19:11
4206Zaban TimeaDHS Tibiscus Team12:22:31
5225Hilbert Suzanne12:38:18
6198Kovacs AnitaDHS Tibiscus Team12:46:14
7286Manoli Elena12:51:47
8343Tarcea Oana-13:03:43
9215Hamza Marinela CristinaDHS Tibiscus Team13:06:48
10352Fulop KatalinMaster Ski&Bike13:06:49
11233Kiss Zsuzsa13:15:31
12154Todoran Laura13:23:39
13336Dicso AlexandraStar Team Baia Mare13:33:05
14280Alexandru Ana14:40:25
15290Maria Floria14:59:39
16246Paraschiv Simona15:27:31

30km Masculin 18-29 ani

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
1176Sabau George-VladTeam.Marossport.ro11:39:13
2369Kelemen Arpad11:43:18
3164Kovacs ZsoltDHS Tibiscus Team11:49:26
4190Kovacs GergoDHS Tibiscus Team11:50:43
5221Moldovan-Szasz Roland11:51:34
6266Farkas Istvan11:53:10
7347Pall Andras11:56:58
8193Kuppan Attila Istvan11:57:19
9171Mathe SzabolcsClujul Pedaleaza12:01:03
10396Orban Robert12:07:06
11197Ujfalvi RobertForest MTB Team12:08:17
12165Moldovan Sergiu12:08:47
13261Marc RazvanForest MTB Team12:10:33
14150Constantin Macritchi12:11:44
15223Ciuleanu Tudor ArmandImprezzio Global12:13:16
16152Farcau Vlad12:14:16
17204Marosi LorantForest MTB team12:14:50
18272Buckland AlexForest MTB team12:14:51
19168Manea Avram12:15:58
20301Tiselita Ioan12:18:03
21205Seliceanu Marcel12:20:16
22275Pop AndreiImprezzio Global12:21:52
23191Schon EduardDHS Tibiscus Team12:21:52
24189Baban Andrei12:22:19
25173Kerekes Attila12:22:37
26185Cretu DorinClujul Pedaleaza12:23:11
27349Simon Gabriel12:24:51
28337Lucian OpritaLOB12:26:52
29201Micle Adrian12:27:25
30341Olaru RaulMTB Alba12:28:34
31153Hruban Bogdan12:28:52
32159Kerekes Endre-Tibor12:29:03
33340Popa Silviu Ioan12:29:37
34178Muresan Catalin12:33:38
35276Gologan Victor12:33:54
36227Tegzesiu TudorC.S. Vointa Cluj-Napoca12:36:23
37255Moldovan Cristian-Robert12:36:48
38231Grecu Alexandru12:37:19
39282Muresan Radu TudorImprezzio Global12:39:25
40155Chirila Radu12:41:34
41387Cret Tudor12:43:22
42339Balan Lucian12:43:31
43294Tofan Radu12:44:49
44226Lehene TiberiuImprezzio Global12:44:49
45184Chelaru Eugen12:44:49
46222Andrei Contan12:45:27
47257Radita Cosmin12:45:55
48378Nagy Gabrian Tiberiu12:46:43
49267Potoceanu Mihai12:46:49
50285Birtocean Andrei12:50:50
51310Balog-Nagy TiborISDC Team12:51:09
52309Gorgan Claudiu12:51:48
53335Donisan Andrei12:52:02
54342Ban Horatiu12:53:30
55368Tenie Bradean Andrei12:54:06
56271Suteu Bogdan12:57:34
57218Iliesiu Bogdan12:58:34
58217Lar Aurel13:00:24
59175Veres Z- Bendeguz13:04:23
60186Bocian Calin13:06:10
61348Rotter Robert13:08:51
62258Harcsa Lehel13:10:16
63389Pantea Marius Radu13:11:51
64399Darab Cosmin13:20:36
65371Cozma Cosmin Daniel13:22:15
66327David Ionut13:22:59
67314Maier Alexandru13:28:04
68344Smochina Dan13:34:05
69219Zehan Marius Andrei13:41:51
70303Prunea Florin - Gabriel13:43:34
71390Baraitaru Dragos13:44:37
72295Mihaly Adrian13:52:38
73391Miehs Cristian-Leonard13:56:37
74236Stefureac Ionut Liviu13:56:51
75273Vasiu Alexandru14:21:40
76375Olaru Adrian-Ioan14:46:57
77351Cocis Georgian0DSQ

30km Feminin 30-39 ani

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
1308Fodor EmeseNoMad Merida Racing Team12:12:30
2360Sarkany Kinga12:18:38
3250Ruff CsillaGarage Racing12:27:36
4228Pal ErikaClujul Pedaleaza12:32:22
5334Udvary Margareta12:55:02
6160Serban IldikoClujul Pedaleaza13:07:32
7329Nadasan Mihaela13:21:30
8363Mofoasca Stefania14:45:01
9244Grigorescu Andreea15:27:32

30km Masculin 30-39 ani

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
1332Mircea Otto11:44:45
2268Puiu PaulNoMad Merida Racing Team11:52:46
3156Tirle MariusAlien Cycling Zalau11:55:59
4373Begidzsan Lazlo11:57:51
5313Kovacs AndrasDNF racing11:57:51
6361Pop Horatiu12:01:33
7323Gelei Istvan12:03:17
8162Suba Cristian12:05:09
9254Ciobotaru Emil12:07:17
10158Capatina Tudor12:08:20
11384Pop GeorgeBikeSport Racing Team12:08:41
12172Man CristianMaratonic12:12:18
13241Butcovan Sebastian12:13:26
14182Feher AdrianAlien Cycling Zalau12:15:56
15353Rakosy ChristianGarage Racing12:18:30
16163Coman AndreiMaratonic12:18:30
17183Puiu GabrielAlien Cycling Zalau12:18:38
18264Mihaescu Daniel12:18:40
19382Labo Mircea Cristian12:19:27
20370Igritan Alin Ionut12:23:11
21207Ivan Adrian12:23:51
22383Jiga Mihai12:25:26
23265Czirjak AttilaCS VOINTA12:25:29
24249Pocotila Iulian12:29:36
25350Epure Alin Olimpiu12:30:07
26196Marc Mirut Alin12:30:46
27300Suciu Silviu12:33:53
28179Gereb ZoltanClujul Pedaleaza12:36:53
29248Maior Viorel12:38:54
30325Koros Marton Nicolae12:39:03
31263Marcu Cristian12:39:05
32200Varadi Zoltan12:41:55
33326Zsigmond Zoltanteam33cluj12:43:15
34316Marosi Albert12:44:32
35232Caracas Ioan12:48:16
36262Danciu Vlad12:53:46
37170Deac Cosmin12:54:45
38312Pop Bogdan Ilie12:54:55
39328Kocsis Tibor12:55:01
40281Rednic Sergiu12:56:49
41400Sorin Pacurar13:00:17
42284Butnariu Vlad13:01:06
43247Verdes Iancu13:02:06
44305Kovacs PeterDNF racing13:03:11
45394Rusu Radu-Ionut13:03:15
46253Buza Cosmin13:03:25
47256Haidu Olimpiu13:03:27
48315Mihailescu MihaiRomania pe bicicleta13:04:29
49238Moldovan Claudiu13:05:11
50398Ichim Liviu13:06:12
51374Stan Adi Marian13:07:11
52212Nicoara Horea-Radu360 Sports13:10:45
53274Gologan Tudor13:12:03
54298Lisman Florin13:16:02
55260Chira Marius13:17:41
56237Burlacu Catalin13:18:27
57356Rosian Williams13:20:41
58355Magyaros Arpad13:21:40
59157Kertesz Sandor13:23:40
60359Alungulesei Horia13:27:17
61357Moise Alexandru13:31:50
62283Catalin Rednic13:33:52
63278Hategan Leontin Ioan13:35:10
64386Lovas Sandor13:35:11
65240Gombosiu Andrei13:44:12
66338Lazar Adrian13:44:37
67376Vidican Florin Madalin13:53:31
68377Ionescu Costin13:53:31
69234Pelivan Dionis13:54:57
70270Iusan Liviu14:03:38
71306Avramica Dan Andrei14:11:01
72319Monda FlaviusRomania pe bicicleta14:27:26
73320Vadean Mihai Romulus14:39:18
74317Cioban PaulCSO Dudu Floresti14:39:18
75358Demeter Lehel Daniel14:43:21
76291Dragusanu Mihai14:47:08
77242Dinescu Sorin0DNF

30km Feminin 40+ ani

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
1188Vezentan DianaClujul Pedaleaza13:28:59
2318Monda BeatriceRomania pe bicicleta14:59:33
3380Marza Cristina15:02:28

30km Masculin 40+ ani

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
1322Toke Botond11:47:06
2216Gherman Mihai11:58:40
3393Radu Gabriel12:07:54
4239Ilea Radu Constantin12:10:48
5180Jaszoly TiborClujul Pedaleaza12:17:59
6346Zsigmond Istvan12:18:31
7251Ambrus Attila12:18:39
8367Klosz ViktorMasterSki&BikeClub12:19:22
9203Rus Dumitru NicolaeAlien Cycling Zalau12:22:54
10395Simon AndrasDNF Race12:23:21
11169Gavris Ionel12:25:26
12245Popa Eugen12:27:25
13297Karikas Gabor-12:27:47
14230Marie Marin12:32:23
15181Tamas Miklos12:32:28
16296Horvath ArpadMaster Ski & Bike Club12:33:43
17388Bocarnea Valentin12:35:31
18220Domnita Radu12:35:39
19385Marincas Teodor Ioan12:37:59
20354Ionascu Horatiu Alain12:39:13
21259Pop Ioan12:42:44
22292Attila GasparikMaster Ski & Bike Club12:45:15
23372Albert Attila12:46:14
24277Mangu Ioan Florinamator12:51:48
25330Igrisan Adrian12:55:37
26199Ujvari Attila12:59:56
27214Demian Bogdan13:01:54
28366Tolgmesi Ervin13:03:19
29381Ciuperca Lucian13:11:19
30167Kun Zoltan13:31:17
31209Palotas Attila13:33:44
32279Curutiu Meresan Voicu14:22:46
33364Dascal Alexandru14:45:02
34379Soreanu Calin0DNF

70km Feminin 19+ ani Open

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
196Gyurka Zsuzsu14:06:15
297Piringer Beata14:51:38

70km Masculin 18-29 ani

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
128Szentes Norbert-TiborMaster Sky & Bike13:27:33
224Bogdanescu LaurentiuDHS TIBISCUS TEAM13:30:19
321Boldi DanMaros MTB Team13:53:47
419Rusu DoruBikesport Racing Team13:56:41
566Gabor Calin14:12:28
698Gaspar Albert14:12:40
731Budusan Beniamin DanielBikesport Racing Team14:14:14
852Rus Ovidiu14:14:14
933Stanciu Iustin14:26:33
1013Fodor Mihai-Petru14:27:08
1126Vadan RaduOrca14:30:03
1238Minulescu AndreiBikesport Racing Team14:39:59
134Nedea Ciprian IonutClujul Pedaleaza14:53:02
142Ureche Ionut14:58:36
1530Sandager Rasmus15:06:13
1614Lupu Iustin-Dorin15:09:46
1755Albert-Nagy Akos-Istvan15:13:26
1827Moldovan Radu15:15:53
195Emil Fratila15:21:36
2039Szabo Gyozo15:25:26
2116Demeter Istvan-EteleVSO15:32:09
2257Ferenczi Gyorgymaster ski and bike15:51:15
2356Papai Alpar Laszlomaster ski and bike15:51:16
2458Stroia Radu CatalinClub Orca Cluj Napoca15:51:57
2520Drule Calin16:19:28

70km Masculin 30-39 ani

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
118Olar MihaiBikesport Racing Team13:37:45
253Ilyes Ferenc13:39:46
360Cristian JidovuDHS Tibiscus Team13:40:27
470Carbonell Pujado Albert13:48:47
548Apa Laszlo13:49:01
635Ianos AndreiNoMad Merida Racing Team13:49:57
79Andreica NicolaeTean.MarosSport.ro13:54:03
87Loghin Vasile13:59:18
942Bartha Sandor13:59:29
108Zsolt LangviserDNF racing14:01:36
1129Ragobete MariusDHS Tibiscus Team14:02:57
1246Simu Sorin14:04:26
1325Firizan BogdanGARAGE RACING BAIA MARE14:08:38
1434Szatmari DanielOrca14:15:21
1511Csegedi Imre14:20:57
1644Goga Ovidiu Dumitruindependent14:28:00
1799Tim Starets14:40:22
1841Cozma IstvanC.S. Garage Racing14:48:15
1912Peter Mezei Zsolt14:50:31
2043Tonk SandorDNF Racing14:53:41
2165Sereny Tibor14:59:10
2269Teo Cociuba15:05:21
2395Bercea Silviu15:07:04
2440Laszlo TamasTrekTeam15:19:08
2550Borz Rares15:56:50
26100Langviser Adam16:06:38
2759Sebestyen CsabaTrekTeam0DNF
2847Bihari Attila0DNF

70km Masculin 40+ ani

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
162Mircea Gustav RobertNoMad Merida Racing Team13:36:13
264Lupsa Danut Marius13:59:51
368Vaum WaldemarGarage Racing14:27:57
417Vezentan LaurentiuClujul Pedaleaza14:30:30
561Cifor Nicolaie15:55:04
692Coblisan Cristian0DNF
794Kun Tiberiu0DNF

70km UCI Elite Men

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
149Blazso Marton13:04:21
237Toth ZoltanCS GARAGE RACING BAIA MARE13:44:16
36Deak ZoltanTeam.MarosSport.ro13:47:58
493Kupas Deak Atilla13:51:34

Clasament general 30km Feminin

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
1324Sandor AndreaNomad Merida Racing Team12:11:20500
2308Fodor EmeseNoMad Merida Racing Team12:12:30495
3299Covaciu Ramonadhs tibiscus team12:12:32490
4360Sarkany Kinga12:18:38485
5345Domnita RuxandraClujul Pedaleaza12:19:11480
6206Zaban TimeaDHS Tibiscus Team12:22:31475
7250Ruff CsillaGarage Racing12:27:36470
8228Pal ErikaClujul Pedaleaza12:32:22465
9225Hilbert Suzanne12:38:18460
10198Kovacs AnitaDHS Tibiscus Team12:46:14455
11286Manoli Elena12:51:47451
12334Udvary Margareta12:55:02447
13343Tarcea Oana-13:03:43443
14215Hamza Marinela CristinaDHS Tibiscus Team13:06:48439
15352Fulop KatalinMaster Ski&Bike13:06:49435
16160Serban IldikoClujul Pedaleaza13:07:32431
17233Kiss Zsuzsa13:15:31427
18329Nadasan Mihaela13:21:30423
19154Todoran Laura13:23:39419
20188Vezentan DianaClujul Pedaleaza13:28:59415
21336Dicso AlexandraStar Team Baia Mare13:33:05412
22280Alexandru Ana14:40:25409
23363Mofoasca Stefania14:45:01406
24318Monda BeatriceRomania pe bicicleta14:59:33403
25290Maria Floria14:59:39400
26380Marza Cristina15:02:28397
27246Paraschiv Simona15:27:31394
28244Grigorescu Andreea15:27:32391

Clasament general 30km Masculin

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
1176Sabau George-VladTeam.Marossport.ro11:39:13500
2369Kelemen Arpad11:43:18495
3332Mircea Otto11:44:45490
4322Toke Botond11:47:06485
5164Kovacs ZsoltDHS Tibiscus Team11:49:26480
6190Kovacs GergoDHS Tibiscus Team11:50:43475
7221Moldovan-Szasz Roland11:51:34470
8268Puiu PaulNoMad Merida Racing Team11:52:46465
9266Farkas Istvan11:53:10460
10156Tirle MariusAlien Cycling Zalau11:55:59455
11347Pall Andras11:56:58451
12193Kuppan Attila Istvan11:57:19447
13313Kovacs AndrasDNF racing11:57:51443
14373Begidzsan Lazlo11:57:51439
15216Gherman Mihai11:58:40435
16171Mathe SzabolcsClujul Pedaleaza12:01:03431
17361Pop Horatiu12:01:33427
18323Gelei Istvan12:03:17423
19162Suba Cristian12:05:09419
20293Marton GasparikMaster Ski& Bike Club12:06:59415
21396Orban Robert12:07:06412
22254Ciobotaru Emil12:07:17409
23397Crisan Dan Mircea RazvanClujul Pedaleaza12:07:49406
24393Radu Gabriel12:07:54403
25197Ujfalvi RobertForest MTB Team12:08:17400
26158Capatina Tudor12:08:20397
27384Pop GeorgeBikeSport Racing Team12:08:41394
28165Moldovan Sergiu12:08:47391
29365Tantar Mihai12:10:07388
30261Marc RazvanForest MTB Team12:10:33385
31239Ilea Radu Constantin12:10:48382
32150Constantin Macritchi12:11:44379
33172Man CristianMaratonic12:12:18376
34223Ciuleanu Tudor ArmandImprezzio Global12:13:16373
35241Butcovan Sebastian12:13:26370
36152Farcau Vlad12:14:16367
37204Marosi LorantForest MTB team12:14:50364
38272Buckland AlexForest MTB team12:14:51361
39182Feher AdrianAlien Cycling Zalau12:15:56358
40168Manea Avram12:15:58355
41180Jaszoly TiborClujul Pedaleaza12:17:59352
42301Tiselita Ioan12:18:03349
43163Coman AndreiMaratonic12:18:30346
44353Rakosy ChristianGarage Racing12:18:30343
45346Zsigmond Istvan12:18:31340
46183Puiu GabrielAlien Cycling Zalau12:18:38337
47251Ambrus Attila12:18:39334
48264Mihaescu Daniel12:18:40331
49367Klosz ViktorMasterSki&BikeClub12:19:22328
50382Labo Mircea Cristian12:19:27325
51205Seliceanu Marcel12:20:16323
52275Pop AndreiImprezzio Global12:21:52321
53191Schon EduardDHS Tibiscus Team12:21:52319
54189Baban Andrei12:22:19317
55173Kerekes Attila12:22:37315
56208Fogarassy Botond12:22:50313
57203Rus Dumitru NicolaeAlien Cycling Zalau12:22:54311
58370Igritan Alin Ionut12:23:11309
59185Cretu DorinClujul Pedaleaza12:23:11307
60395Simon AndrasDNF Race12:23:21305
61207Ivan Adrian12:23:51303
62349Simon Gabriel12:24:51301
63392Stupariu Filip Tudor12:25:18299
64383Jiga Mihai12:25:26297
65169Gavris Ionel12:25:26295
66265Czirjak AttilaCS VOINTA12:25:29293
67337Lucian OpritaLOB12:26:52291
68201Micle Adrian12:27:25289
69245Popa Eugen12:27:25287
70297Karikas Gabor-12:27:47285
71341Olaru RaulMTB Alba12:28:34283
72153Hruban Bogdan12:28:52281
73159Kerekes Endre-Tibor12:29:03279
74249Pocotila Iulian12:29:36277
75340Popa Silviu Ioan12:29:37275
76350Epure Alin Olimpiu12:30:07273
77196Marc Mirut Alin12:30:46271
78230Marie Marin12:32:23269
79181Tamas Miklos12:32:28267
80178Muresan Catalin12:33:38265
81296Horvath ArpadMaster Ski & Bike Club12:33:43263
82300Suciu Silviu12:33:53261
83276Gologan Victor12:33:54259
84388Bocarnea Valentin12:35:31257
85220Domnita Radu12:35:39255
86227Tegzesiu TudorC.S. Vointa Cluj-Napoca12:36:23253
87255Moldovan Cristian-Robert12:36:48251
88179Gereb ZoltanClujul Pedaleaza12:36:53249
89231Grecu Alexandru12:37:19247
90385Marincas Teodor Ioan12:37:59245
91248Maior Viorel12:38:54243
92325Koros Marton Nicolae12:39:03241
93263Marcu Cristian12:39:05239
94354Ionascu Horatiu Alain12:39:13237
95282Muresan Radu TudorImprezzio Global12:39:25235
96155Chirila Radu12:41:34233
97200Varadi Zoltan12:41:55231
98259Pop Ioan12:42:44229
99326Zsigmond Zoltanteam33cluj12:43:15227
100387Cret Tudor12:43:22225
101339Balan Lucian12:43:31223
102316Marosi Albert12:44:32221
103294Tofan Radu12:44:49219
104226Lehene TiberiuImprezzio Global12:44:49217
105184Chelaru Eugen12:44:49215
106292Attila GasparikMaster Ski & Bike Club12:45:15213
107222Andrei Contan12:45:27211
108257Radita Cosmin12:45:55209
109372Albert Attila12:46:14207
110378Nagy Gabrian Tiberiu12:46:43205
111267Potoceanu Mihai12:46:49203
112232Caracas Ioan12:48:16201
113285Birtocean Andrei12:50:50199
114310Balog-Nagy TiborISDC Team12:51:09197
115277Mangu Ioan Florinamator12:51:48195
116309Gorgan Claudiu12:51:48193
117335Donisan Andrei12:52:02191
118342Ban Horatiu12:53:30189
119262Danciu Vlad12:53:46187
120368Tenie Bradean Andrei12:54:06185
121170Deac Cosmin12:54:45183
122312Pop Bogdan Ilie12:54:55181
123328Kocsis Tibor12:55:01179
124330Igrisan Adrian12:55:37177
125281Rednic Sergiu12:56:49175
126271Suteu Bogdan12:57:34174
127218Iliesiu Bogdan12:58:34173
128199Ujvari Attila12:59:56172
129400Sorin Pacurar13:00:17171
130217Lar Aurel13:00:24170
131284Butnariu Vlad13:01:06169
132214Demian Bogdan13:01:54168
133247Verdes Iancu13:02:06167
134305Kovacs PeterDNF racing13:03:11166
135394Rusu Radu-Ionut13:03:15165
136366Tolgmesi Ervin13:03:19164
137253Buza Cosmin13:03:25163
138256Haidu Olimpiu13:03:27162
139175Veres Z- Bendeguz13:04:23161
140315Mihailescu MihaiRomania pe bicicleta13:04:29160
141238Moldovan Claudiu13:05:11159
142186Bocian Calin13:06:10158
143398Ichim Liviu13:06:12157
144374Stan Adi Marian13:07:11156
145348Rotter Robert13:08:51155
146258Harcsa Lehel13:10:16154
147212Nicoara Horea-Radu360 Sports13:10:45153
148381Ciuperca Lucian13:11:19152
149389Pantea Marius Radu13:11:51151
150274Gologan Tudor13:12:03150
151298Lisman Florin13:16:02149
152260Chira Marius13:17:41148
153237Burlacu Catalin13:18:27147
154399Darab Cosmin13:20:36146
155356Rosian Williams13:20:41145
156355Magyaros Arpad13:21:40144
157371Cozma Cosmin Daniel13:22:15143
158327David Ionut13:22:59142
159157Kertesz Sandor13:23:40141
160359Alungulesei Horia13:27:17140
161314Maier Alexandru13:28:04139
162167Kun Zoltan13:31:17138
163357Moise Alexandru13:31:50137
164209Palotas Attila13:33:44136
165283Catalin Rednic13:33:52135
166344Smochina Dan13:34:05134
167278Hategan Leontin Ioan13:35:10133
168386Lovas Sandor13:35:11132
169219Zehan Marius Andrei13:41:51131
170303Prunea Florin - Gabriel13:43:34130
171240Gombosiu Andrei13:44:12129
172338Lazar Adrian13:44:37128
173390Baraitaru Dragos13:44:37127
174295Mihaly Adrian13:52:38126
175376Vidican Florin Madalin13:53:31125
176377Ionescu Costin13:53:31124
177234Pelivan Dionis13:54:57123
178391Miehs Cristian-Leonard13:56:37122
179236Stefureac Ionut Liviu13:56:51121
180270Iusan Liviu14:03:38120
181306Avramica Dan Andrei14:11:01119
182273Vasiu Alexandru14:21:40118
183279Curutiu Meresan Voicu14:22:46117
184319Monda FlaviusRomania pe bicicleta14:27:26116
185320Vadean Mihai Romulus14:39:18115
186317Cioban PaulCSO Dudu Floresti14:39:18114
187358Demeter Lehel Daniel14:43:21113
188364Dascal Alexandru14:45:02112
189375Olaru Adrian-Ioan14:46:57111
190291Dragusanu Mihai14:47:08110
191242Dinescu Sorin0DNF109
192379Soreanu Calin0DNF109
193351Cocis Georgian0DSQ

Clasament general 70km Feminin

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
196Gyurka Zsuzsu14:06:15500
297Piringer Beata14:51:38495

Clasament general 70km Masculin

Locul Nr. Nume Club Ture TimpTotal Pct.
149Blazso Marton13:04:21500
228Szentes Norbert-TiborMaster Sky & Bike13:27:33495
324Bogdanescu LaurentiuDHS TIBISCUS TEAM13:30:19490
462Mircea Gustav RobertNoMad Merida Racing Team13:36:13485
518Olar MihaiBikesport Racing Team13:37:45480
653Ilyes Ferenc13:39:46475
760Cristian JidovuDHS Tibiscus Team13:40:27470
837Toth ZoltanCS GARAGE RACING BAIA MARE13:44:16465
96Deak ZoltanTeam.MarosSport.ro13:47:58460
1070Carbonell Pujado Albert13:48:47455
1148Apa Laszlo13:49:01451
1235Ianos AndreiNoMad Merida Racing Team13:49:57447
1393Kupas Deak Atilla13:51:34443
1421Boldi DanMaros MTB Team13:53:47439
159Andreica NicolaeTean.MarosSport.ro13:54:03435
1619Rusu DoruBikesport Racing Team13:56:41431
177Loghin Vasile13:59:18427
1842Bartha Sandor13:59:29423
1964Lupsa Danut Marius13:59:51419
208Zsolt LangviserDNF racing14:01:36415
2129Ragobete MariusDHS Tibiscus Team14:02:57412
2246Simu Sorin14:04:26409
2325Firizan BogdanGARAGE RACING BAIA MARE14:08:38406
2466Gabor Calin14:12:28403
2598Gaspar Albert14:12:40400
2631Budusan Beniamin DanielBikesport Racing Team14:14:14397
2752Rus Ovidiu14:14:14394
2834Szatmari DanielOrca14:15:21391
2911Csegedi Imre14:20:57388
3033Stanciu Iustin14:26:33385
3113Fodor Mihai-Petru14:27:08382
3268Vaum WaldemarGarage Racing14:27:57379
3344Goga Ovidiu Dumitruindependent14:28:00376
3426Vadan RaduOrca14:30:03373
3517Vezentan LaurentiuClujul Pedaleaza14:30:30370
3638Minulescu AndreiBikesport Racing Team14:39:59367
3799Tim Starets14:40:22364
3841Cozma IstvanC.S. Garage Racing14:48:15361
3912Peter Mezei Zsolt14:50:31358
404Nedea Ciprian IonutClujul Pedaleaza14:53:02355
4143Tonk SandorDNF Racing14:53:41352
422Ureche Ionut14:58:36349
4365Sereny Tibor14:59:10346
4469Teo Cociuba15:05:21343
4530Sandager Rasmus15:06:13340
4695Bercea Silviu15:07:04337
4714Lupu Iustin-Dorin15:09:46334
4855Albert-Nagy Akos-Istvan15:13:26331
4927Moldovan Radu15:15:53328
5040Laszlo TamasTrekTeam15:19:08325
515Emil Fratila15:21:36323
5239Szabo Gyozo15:25:26321
5316Demeter Istvan-EteleVSO15:32:09319
5457Ferenczi Gyorgymaster ski and bike15:51:15317
5556Papai Alpar Laszlomaster ski and bike15:51:16315
5658Stroia Radu CatalinClub Orca Cluj Napoca15:51:57313
5761Cifor Nicolaie15:55:04311
5850Borz Rares15:56:50309
59100Langviser Adam16:06:38307
6020Drule Calin16:19:28305
6147Bihari Attila0DNF303
6292Coblisan Cristian0DNF303
6359Sebestyen CsabaTrekTeam0DNF303
6494Kun Tiberiu0DNF303